Zaplanuj swój pierwszy trening biegowy

Ludzie, którzy zaczynają swoją przygodę z bieganiem mają bardzo różne motywacje. Niektórzy chcą po prostu wyjść z domu i zacząć aktywnie spędzać swój czas. Jeszcze inni chcą móc poczuć się lepiej i chcą przekonać się na własnej skórze co do tego, czy faktycznie sport jest jednym z lepszych remediów na depresję. Niezwykle ważną i często spotykaną motywacją jest chęć zrzucenia zbędnych kilogramów i wspaniałe wyrzeźbienie swojej sylwetki. Bieganie jest takim sportem, gdzie faktycznie podczas każdego treningu można spalić bardzo dużo kalorii. Dodatkowo, chyba każdy wie o tym, że uprawianie sportu pomaga w trosce o zdrowie, a co za tym idzie- poprawia samopoczucie.

 

W jaki sposób pracować nad swoją motywacją?

 

To, co najbardziej motywuje nas do podejmowania wysiłku to przede wszystkim postępy. Dlatego warto monitorować swoje osiągnięcia tak, aby z treningu na trening faktycznie widzieć, że stajemy się coraz sprawniejsi, jesteśmy w stanie przebieg dłuższy dystans lub też poprawić swoją prędkość. W tym wszystkim bardzo pomocna może być odpowiednia aplikacja do biegania na telefon. Powinniśmy mieć ją ze sobą podczas każdego treningu tak, aby potem mieć wgląd do statystyk wszystkich treningów, jakie do tej pory przeprowadziliśmy. Aplikacja pozwala mierzyć nasze postępy, a także na podstawie lokalizatora GPS będzie w stanie pokazać nam trasę naszego treningu w terenie.

 

Gotowi na każdą pogodę

 

Żeby faktycznie treningi mogły być dla nas czymś przyjemnym- musimy się do nich odpowiednio przygotować- na przykład poprzez odpowiedni strój na każdą pogodę. O ile na wiosnę i latem strój ten nie musi posiadać aż tak wielu elementów, zazwyczaj większe przygotowania trzeba poczynić już na jesień. Pamiętajmy więc o odpowiedniej odzieży technicznej, która oddycha i dzięki której nie musimy się bać o to, czy nie zaziębimy się podczas treningu. Kluczowe są też odpowiednie buty do biegania- najlepiej takie, które zapewnią nam właściwą amortyzację wstrząsów od podłoża, co szczególnie ma znaczenie dla naszych stawów.

Autor:
Kancelaria Sportowa Staszewscy