Strona internetowa dla firmy- od czego zacząć?

strona internetowa kod

Mając już własną działalność gospodarczą, zazwyczaj kolejnym naszym celem jest stworzenie strony internetowej, która tę naszą działalność będzie promować w sieci. Niektórzy przedsiębiorcy już na starcie wiedzą, że aby mogła to być w pełni profesjonalna strona, oparta o unikalny, autorski kod- trzeba jednak poświęcić na ten cel trochę budżetu. To, jak będzie wyglądała nasza strona zależy więc od tego, jakie mamy co do niej wymagania, a także co ma zawierać. Jeśli jest to najprostsza strona- wizytówka firmy- możemy zdecydować się na tańszą opcję jej wykonania. Pamiętajmy jednak, aby celować w profesjonalnych wykonawców, a więc firmy z bogatym doświadczeniem, które mają już na swoim koncie wiele podobnych realizacji w swoim portfolio.

Co najmocniej wpływa na cenę?

Jak stworzyć stronę internetową, która będzie dopasowana do naszych potrzeb? Najlepiej zacząć od zdefiniowania tego, jakie są nasze potrzeby. W sytuacji, kiedy chcemy mieć stronę internetową, na której sami będziemy mogli wprowadzać zmiany poprzez system CMS, musimy zdecydować, czy wystarczy nam CMS na licencji open source czy chcielibyśmy, aby był to autorski system. Obecnie, posiadanie systemu CMS jest już standardem i raczej nie tworzy się stron stawianych na sztywno, gdzie każdą, nawet najdrobniejszą zmianę musi wprowadzać informatyk.

Autorski system za pewne będzie bezpieczniejszy pod kątem ewentualnych ataków hakerów, ale też będzie droższy. To jednak dobre rozwiązanie w sytuacji, kiedy nie chcemy się ograniczać do prostej strony- wizytówki, a raczej mamy w planach jakieś dodatkowe funkcjonalności- konta dla użytkowników, aplikację, która pozwala szacować koszty zamówienia, indywidualny system rezerwacji, a może jakiś system personalizowania zamówień. Wówczas, taką funkcjonalność i tak trzeba zaprojektować od początku do końca pod klucz, według wytycznych.

Musimy też zastanowić się nad tym, jak ma wyglądać nasza strona internetowa. W przypadku wybrania darmowego silnika typu WordPress, będziemy mieli możliwość skorzystania z darmowych szablonów layoutów strony. Pamiętajmy jednak, że poprzez ich zastosowanie raczej nie wyróżnimy się oryginalnością na tle innych firm. Dlatego wielu przedsiębiorców mimo wszystko decyduje się na zamówienie projektu graficznego strony lub szablonu tworzonego na według wytycznych. Dzięki temu strona zyskuje niepowtarzalny wygląd i może być lepiej dopasowana do naszych wymagań oraz specyfiki prowadzonej przez nas działalności. Dodatkowo, może być też znacznie bardziej przyjazna dla użytkowników.

Tworząc stronę internetową warto też zadbać o to, aby była ona dostosowana nie tylko do przeglądania na komputerach stacjonarnych i laptopach, ale i na urządzeniach mobilnych. Powinna więc być to strona stworzona w technologii Responsive Web Design, co zazwyczaj wiąże się z odrobinę większymi kosztami. Pamiętajmy jednak o tym, że grono użytkowników, którzy w ten sposób przeglądają strony w sieci jest ogromne. Tak naprawdę, inwestycja w stronę internetową, która będzie responsywna jest czymś obowiązkowym i priorytetowym.

Jeżeli szukasz firmy, która stworzy twoją stronę internetową zajrzyj na: https://brandbay.pl/projektowanie-stron-www