Najlepsze gry tower defense

gra tower defence

Gry typu tower defense, które trzeba przetestować

Gry typu tower defense często łączą w sobie coś z gier strategicznych, ale i zręcznościowych. W takich grach najważniejszym zadaniem przed jakim staje użytkownik jest obrona twierdzy. W zależności od konkretnej gry twierdzą może być dom, planeta, zamek lub inna budowla- cel i mechanika natomiast są do siebie zbliżone. Dodatkowo, najlepsze gry tower defense to takie, które mają rozbudowany scenariusz i plastyczną grafikę, bądź też charakteryzują się jakimś ciekawym pomysłem. Na jakie gry szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę?

Rośliny kontra Zombie

Gra Plants and Zombies została zaprojektowana na urządzenia z systemem android i jest klasycznym przykładem gry tower defense. To, co przede wszystkim ją wyróżnia to ciekawa, kolorowa i żartobliwa grafika, która sprawia, że gra jest idealną propozycją rozrywki w naszym czasie wolnym. Zadaniem gracza jest bronić własnego domu przed atakiem Zombie. Obrona polega natomiast na dobieraniu i sadzeniu wokół domu i w jego wnętrzu różnego rodzaju ciekawych gatunków roślin, które mają zniechęcić i odstraszyć atakujące nas potwory. Gra składa się z poszczególnych wyzwań, a także z wielu interesujących misji, a co za tym idzie- naprawdę nie można się przy niej nudzić. Autorzy chcieli przedstawić dość ponury scenariusz, jakim jest atak zombie na nasz własny dom, w znacznie bardziej zabawnym, humorystycznym świetle. Gra rozgrywa się powoli, a gracz stopniowo jest przeprowadzany przez różne zadania, a co za tym idzie się nie nudzi. Produkcja, po swoim pierwszym wydaniu w 2011 roku doczekała się także swojej drugiej, odnowionej wersji.

Obrona zony jako prawdziwa klasyka gatunku

Gra Defense Zone 2 za pewne nie zaskoczy nas swoją tematyką, gdyż jak sama nazwa wskazuje- polega na obronie wyznaczonej zony. Tym samym jest najlepszym przykładem absolutnego klasyka gier tower defense i trudno o lepszy przykład gry, która znajdowałaby się w obrębie tej tematyki. Jednocześnie, jest to też gra, od której spokojnie możemy zacząć naszą przygodę z tego typu propozycjami gier, albo też możemy potrenować samą mechanikę gier tego rodzaju. Rozpoczynając rozgrywkę mamy jeden, bardzo jasno zdefiniowany cel, a jest nim utworzenie bazy, a następnie jej obrona na wszystkie możliwe sposoby. Akcja gry rozgrywa się na terenach wojennych, ale sama makieta jest bardzo dobrze skonstruowana i przejrzysta, co sprawia, że w gra jest naprawdę bardzo komfortowa. Do naszej dyspozycji pozostaje nam wiele dostępnych opcji: czołgi, bombowce, a także oddziały żołnierzy. Podczas gry mamy więc możliwość doskonalenia naszych umiejętności taktycznych i strategicznych. Możemy zdecydować się na ruchome jak i stacjonarne środki obrony- wszystko po to, aby ostatecznie obronić naszą twierdzę, którą sami stworzyliśmy. Gra szybko pozwala zrobić z niedoświadczonego zawodnika wytrawnego stratega. Już po kilku godzinach rozgrywki można poczuć się pewnie w tego typu grach i doskonale radzić sobie podczas planowania strategii obronnej.