Jak zainstalować mody do minecraft?

mody minecraft

Mody do Minecraft- jak z nich skorzystać?

Minecraft sam w sobie jest grą bardzo popularną i chętnie wybieraną przez każdego, kto lubi sprawdzać coraz to nowe gry, a następnie znikać gdzieś razem z komputerem na wiele godzin. Przede wszystkim gra ta stwarza każdemu użytkownikowi duże możliwości, a poprzez wykorzystanie nowych modów możną ją rozbudowywać niemalże w nieograniczony sposób. Tym, jak zainstalować mody do Minecraft interesują się zazwyczaj Ci, którzy już są obeznani z grą, znają jej mechanikę oraz sposób poruszania się po niej i których już odrobinę znudziła standardowa plansza. Chcieliby zacząć coś nowego, w jakiś sposób zmodyfikować grę, aby na nowo mogła dostarczać im wielu wrażeń. Tak naprawdę, instalacja modów do tej gry nie jest przesadnie skomplikowana i nikomu nie powinna sprawić problemu. Jak zrobić ją w najprostszy z możliwych sposobów?

Sposób ręcznego kopiowania plików w starszych wersjach gry

Mody do Minecraft pozwalają całkowicie zmodyfikować niektóre aspekty gry tak, aby na przykład całkowicie zmienić pokazywane w grze tekstury. Najpopularniejszym sposobem ich wgrywania była ręczna technika kopiowania pozyskanego pliku do folderu z grą. Plik „Maniecraft.jar” to plik z grą, gdzie należało skopiować mody, a następnie konieczne było usunięcie pliku META-INF. Niestety, technika ta była możliwa tylko do pewnego momentu, najnowsze wersje tej gry nie dają już takiej możliwości. Obecnie zdecydowanie najlepszym sposobem jest korzystanie z programów, które pozwolą nam niejako z automatu wgrać mody. Pamiętajmy, że jest to konieczne, gdy w samej grze nie znajdziemy żadnego menu, które umożliwiałoby nam podążanie za instrukcjami poprzez interfejs samej gry.

Jak działają takie programy?

Bardzo ważne jest, aby podczas wykorzystywania takiego oprogramowania tworzyć kopie zapasowe oryginalnych plików i aby wybierać takie programy, które podczas pracy nie będą ich zmieniać. Dodatkowo, dobrze, aby program stanowił pewną nakładkę na oryginalną grę, której działanie polega na rozbudowywaniu funkcji podstawowych. Jednym z takich programów może być Minecraft Forge. Sam program to jedno, powinniśmy jednak zachować także pewną ostrożność jeśli chodzi o wybieranie samych modów. Zazwyczaj pliki z modami czy też gotowe paczki z teksturami mają takie rozszerzenia jak „.rar., .jar, lub też .zip. Zanim zabierzemy się za ich instalację dobrze jest sprawdzić, czy nie mają żadnych wirusów. Warto też mieć na uwadze, że niektóre mody mogą nie być ze sobą kompatybilne i nie będą nam chciały działać razem. Dodatkowo, niektóre mogą być przestarzałe, a co za tym idzie gra może się nie uruchamiać albo też komfort gry może nie być najlepszy. O ile program poprowadzi nas przez proces instalacji, o tyle szukanie, sprawdzanie i testowanie modów pozostaje już nam samym. Wiele materiałów na ten temat znajdziemy na forach, na których wypowiadają się pasjonaci tej gry, którzy już mają na swoim koncie bardzo wiele takich właśnie testów. Z takiej wiedzy również warto korzystać.